
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 650 µm |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 10 ppm |
| Load Capacitance | 7 pF |
| Series Resistance | 70 kΩ |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 kΩ |
Stock: 4294
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35052
Ext.Price$0.35052
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35052 | $0.35052 |
| 10 | $0.30692 | $3.06920 |
| 25 | $0.29247 | $7.31175 |
| 50 | $0.27870 | $13.93500 |
| 100 | $0.26760 | $26.76000 |
| 300 | $0.25935 | $77.80500 |
| 500 | $0.25135 | $125.67500 |
| 1000 | $0.24023 | $240.23000 |
| 3000 | $0.22795 | $683.85000 |
| 5000 | $0.21630 | $1081.50000 |
| 10000 | $0.19321 | $1932.10000 |
